MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI – Katarzyna Gryko

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI

icon15 marca 2023
Makijaż permanentny brwi

Po co jest makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi, to jak sama nazwa wskazuje, jedna z metod makijażu permanentnego, czyli dającego trwałe efekty. Wykonanie przypomina nieco tatuowanie, ponieważ polega na wprowadzeniu pod naskórek cienkiej igły. Stąd też wynika jego trwałość. Makijaż permanentny brwi jest doskonałą alternatywą dla wszystkich kobiet, które nie chcą lub nie mogą codziennie ich malować, a czują, że powinny. Dzięki makijażowi permanentnemu brwi możemy nadać im kształt oraz wyraźniejszy kolor. Pomaga on uzupełnić wszelkie niedoskonałości i ubytki oraz sprawić, by łuki brwiowe wyglądały na gęstsze i bardziej regularne. 

Jak dobierany jest kolor i kształt?

Kolor i kształt zależy od indywidualnych potrzeb klientki. Przed zabiegiem lingeristka przeprowadza krótki wywiad, w którym ustala z klientką jakie ma oczekiwania oraz jakie są możliwości biorąc pod uwagę czynniki takie jak uroda, kolor włosów, naturalny kolor brwi itp. Razem ustalają w jaki sposób i jaką metodą brwi zostaną wykonane. Klientka ma możliwość zobaczenia jaki kształt zostanie osiągnięty dzięki rysunkowi wstępnemu, który jest wykonywany przed zabiegiem. 

Co zapewni Ci makijaż permanentny?

  • Oszczędność czasu na codziennej stylizacji
  • Oszczędność pieniędzy na produktach do malowania brwi czy hennie
  • Zawsze piękne i podkreślone brwi
  • Precyzje – wyrównanie kształtu, asymetrii
  • Wypełnienie ubytków w brwiach
  • Dopasowanie do kształtu twarzy, które podkreśli twoją urodę
  • Trwałość na długi czas 
  • Odcień o jakim marzysz
  • Zyskasz wyrazistość i kobiecość 

Etapy gojenia brwi: 

  1. Bezpośrednio po pigmentacji skóra może być lekko zaczerwieniona. Jest to świeża rana i może towarzyszyć temu “uczucie ciągnięcia”, swędzenia i suchości. 
  2. W zależności od skóry około 48h po zabiegu w najmocniej napigmentowanym miejscu zaczyna się pojawiać delikatny strupek. 
  3. Brwi ciemnieją – ale spokojnie to tylko chwilowe wrażenie!
  4. Na 3-4 dzień pojawia się pierwszy odchodzący strupek. Na następny dzień może być ich już kilka.
  5. W miejscu pojawienia się pierwszego odchodzącego strupka pojawia się bledsze miejsce często zaczerwienione.
  6. Skóra może być bardzo sucha, nie tylko sama brew ale również skóra dookoła
  7. W kolejnych dniach wszystkie strupki samoistnie zejdą i tym samym nastąpi proces kreatynizacji naskórka. Proces będzie trwał do tygodnia. Strupków absolutnie nie można zrywać – zrywając strupek możecie pozbawić się pigmentu w tym miejscu oraz spowodować blizny i braki.
  8. Po tym procesie należy uzbroić się w cierpliwość, pigment powoli będzie stabilizował się w skórze i rozwijać swoją barwę.

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o